Boghandlere:

Ingrid Beijk

Kontakt: ingrid@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 17

Særligt ansvarsområde: Maskinmester lærebøger og boglister Kompendie produktion, butikken på Maskinmesterskolen København

Ingrid træffes som regel i vores butik på Maskinmesterskolen København

 


Annette Høj Petersen

Kontakt: boghandlen@biocenteret.dk / Tlf 77 42 43 07

Særligt ansvarsområde: Boghandlen i biocenteret, KU lærebøger og boglister

Annette træffes som regel i vores butik på Københavns Universitet - Biocenteret



Rikke Matz

Kontakt: Rikke@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: DTU lærebøger og boglister

Rikke træffes som regel i vores butik på DTU Lyngby Campus

 



Erhvervsservice: (Lyngby Campus)

Pierre Dahl

Kontakt: Pierre@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 23


Særligt ansvarsområde: B2B service, webordrer


Kenn Nielsen

Kontakt: Kenn@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 05

Særligt ansvarsområde: B2B service




Administration: (Lyngby Campus)

Lise Scharff

Kontakt: Lise@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 22

Særligt ansvarsområde: Direktør


Jan Saarup-Hansen

Kontakt: Jan@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 25

Særligt ansvarsområde: Cphbusiness boglister, samt boglister for eksterne skoler



Jens Byskov

Kontakt: byskov@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Varemodtagelse, retur, support



Jens Gislason

Kontakt: Jens@polyteknisk.dk

Særligt ansvarsområde: Varemodtagelse, kørsel


Martin Spangsbro-Pedersen

Kontakt: bogholder@polyteknisk.dk / Tlf 77 42 43 04


Særligt ansvarsområde: Bogholderi




Forlag: (Lyngby Campus)

Pia Barnholdt Kristoffersen

Kontakt: Pia@polyteknisk.dk / 77 42 43 28

Særligt ansvarsområde: Forlagschef, Polyteknisk Forlag, Nautilus Forlag, Varius Forlag, Bogfondens forlag



Information

Butikker:

Vi har p.t. 4 butikker på DTU, KU og Maskinmesterskolen samt en semesterstarts butik på Cphbusiness. Find info om butikkerne her

 

Medarbejdere:
Vi er et team af erfarne medarbejdere som står klar til at hjælpe dig.
Find den relevante medarbejder.


Erhvervskonti:
Virksomheder kan naturligvis købe med kredit og faktura.

Det er nemt at oprette en erhvervskonto - start med at tjekke om I allerede har en konto


Forretningsbetingelser:
Se vores forretningsbetingelser her

Kontakt os:


Telefon: 77 42 43 44
Mail: poly@polyteknisk.dk

Polyteknisk Ballerup Campus: 77 42 43 12
Polyteknisk - Biocenteret (KU): 77 42 43 07
Polyteknisk Maskinmesterskolen: 77 42 43 09



Generelle email adresser:

Bogholderi:
For henvendelser vedr bogholderi spørgsmål, send venligst mail til Bogholderi@polyteknisk.dk

Forlag:
For at komme i kontakt med et af vores forlag send venligst mail til forlag@polyteknisk.dk

Webmaster:
Spørgsmål vedr dette site, tekniske problemer m.m., send venligst mail til jan@polyteknisk.dk